Anna Blachowska: Nova Dolna to wyjątkowe miejsce dla tych, którzy kochają Mokotów

2019-05-15 00:00:00

fot. VG Capital

Dlaczego Nova Dolna, co ma w sobie takiego wyjątkowego, a także jak wygląda aktualnie sprzedaż apartamentowca. M.in. na te pytania udzieliła odpowiedzi Anna Blachowska z VG Capital w rozmowie z Pawłem Kozłowskim. 

Paweł Kozłowski: Domyślam się, że nazwa inwestycji nie jest przypadkowa i ma wiele wspólnego z ulicą Dolną?

Anna Blachowska: Dokładnie tak. Nova Dolna to apartamentowiec, który znajduje się na warszawskim Mokotowie, pomiędzy trzema ulicami - Piaseczyńską, Konduktorską i wspomnianą Dolną. Słowo Nova ma z kolei podkreślić wyjątkowość, a raczej nowoczesność samego apartamentowca...

O tej wyjątkowości za chwilę, bo chciałem zapytać jeszcze o lokalizację i ewentualnego klienta, do którego adresujecie tę inwestycję.

Ale lokalizacja też jest wyjątkowa! W końcu to miejsce, gdzie w najbliższej okolicy znajdują się same parki - Park Morskie Oko, Park Szustrów, Park Promenada, Park Sielecki, Park Arkadia, Warszawianka, a do tego ogródki działkowe. Jednym słowem - pełno zieleni wokół, gdzie można wyjść na spacer, gdzie można pobiegać, czy po prostu spędzić czas na trawie i poczytać książkę, a to już dużo mówi o naszym potencjalnym kliencie.

Czyli wasz klient docelowy to młoda rodzina, która chce zamieszkać niemalże w sercu Mokotowa, a jednocześnie cieszyć się zielenią?

Owszem, ale... niekoniecznie. Oczywiście dla młodych rodziców to idealne miejsce do zamieszkania, to wiadomo. Przemawia za tym zielona okolica, fakt, że oferujemy jedynie 32 apartamenty a także to, iż oferujemy mieszkańcom wybranych apartamentów ogródki. Jestem mamą i myślę, że niejedna kobieta, a już z pewnością mama marzy o własnym ogródku! Ale przede wszystkim nasza inwestycja skierowana jest do ludzi, którzy cenią sobie Mokotów. Nie tylko jako miejsce idealne do życia dla prawdziwego Warszawiaka, ale też osoby która akceptuje to, że tu nowoczesność i prestiż łączy się z tym, co powoli staje się historią - w okolicy znajdują się także budynki z lat 90-tych i starsze. Mam też na myśli osoby, którym zależy na bliskości dobrych, międzynarodowych szkół i przedszkoli ze względu na własne dzieci. Z kolei jeśli chodzi o dorosłych, istotnym argumentem może także być bliskość wspomnianej Warszawianki, kortów oraz całego kompleksu sportowo-rekreacyjnego.

Czyli to z myślą o tych dorosłych apartamenty od 48 m2?

Poniekąd tak. To jednak również oferta dla singli, którzy chcieliby zamieszkać w luksusowym mieszkaniu, ale stosunkowo niedaleko od centrum - wystarczy bowiem 8 minut, aby dostać się komunikacją do śródmieścia.

Sądzi Pani, że taki apartament zaspokoi ich potrzeby mieszkaniowe?

Myślę, że nawet przekroczy. Na tych 48 m2 znajduje się nie tylko sypialnia, salon, aneks kuchenny, łazienka i garderoba… Ale oprócz tego w cenę wliczona jest loggia o powierzchni ponad 13 m2!

Wracając do tych ogródków - czy to prawda, że dwa z nich będą znajdować się na dachu?

Prawda. Ogródki oferujemy mieszkańcom pierwszego poziomu. Przykładowo w cenie apartamentu 0B o powierzchni ponad 118 m2 - oferujemy loggie o powierzchni prawie 38 m2, a także ogród o powierzchni ponad 150 metrów! Dodatkowo postanowiliśmy, że nasze penthouse’y, które znajdują się na ostatnim - szóstym piętrze również będą miały ogródki na tarasie dachowym.

Już zazdroszczę! A czy tylko penthouse’y będą miały mieszkania wysokie na 3 metry?

Nie. Każdy apartament będzie miał wysokość 3 metrów.

I każdy będzie miał panoramiczne okna?

Oczywiście. Projektując Novą Dolną, uznaliśmy, że każdy z apartamentów będzie maksymalnie naświetlony i to właśnie światłem naturalnym. Stąd panoramiczne okna w systemie HS. Początkowo planowaliśmy osadzić drewniane okna, jednak nasza decyzja uległa zmianie po rozmowie z pierwszym klientami. Dlatego właśnie każdy apartament ma aluminiowe okna.

Czyli liczycie się ze zdaniem potencjalnych klientów?

Bardzo! Zależy nam na tym, aby byli tu szczęśliwi. Słuchamy i wspieramy naszych lokatorów na każdym kroku. Zdradzę także, że każdy apartament będzie miał własną klimatyzację, grzejniki kanałowe, a także własny taras...

Czyli ma pani mocne argumenty na poparcie tezy o wyjątkowości, o której pani na początku rozmowy wspomniała.

Owszem, a tych argumentów jest więcej. Bowiem cała ta inwestycja będzie wykończona na najwyższym poziomie, tj. od elewacji budynku zaczynając, gdzie znajdzie się częściowo naturalny kamień po recepcję, czy korytarze - również wykończone wysokiej jakości materiałami naturalnymi, czyli kamieniem, drewnem a nawet skórą.

Porozmawiajmy zatem o finansach. Jaki portfel w pani ocenie powinien posiadać potencjalny klient?

Myślę, że nasza oferta skierowana jest do klienta klasy średniej, który świadomy będzie zarówno standardu wykończenia, jak i naszej rewelacyjnej lokalizacji. Oczywiście niektórym potencjalnym klientom może przeszkadzać bliskość sąsiednich budynków, ale to są rzeczy, na które nie mamy wpływu. Ogólnie nie jest to jednak do końca oferta dla klienta premium, aczkolwiek wykończenie moim zdaniem to bezdyskusyjnie poziom premium.

To przejdźmy do konkretów - jak kształtują się ceny apartamentów?

W naszej inwestycji ceny za metr kształtują się na poziomie ok. 13 tysięcy za metr kwadratowy. Najdroższe są penthouse’y, których ceny za metr kształtują się na poziomie 15 tysięcy za metr. Obydwa są już jednak sprzedane. Wracając jednak do cen… W odniesieniu do powstających okolicznych inwestycji, wyróżniamy się - jak już zaznaczyłam - wysokim standardem wykończenia. Na finalną cenę mają wpływ użyte wysokiej jakości materiały wykończeniowe, np. klimatyzacja w każdym apartamencie. To wszystko wpływa na proponowaną przez nas finalną cenę sprzedaży.

Jak obecnie wygląda sprzedaż?

Zainteresowanie przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. Apartamenty sprzedają się świetnie. Zostało już tylko kilka apartamentów. A sprzedają się zarówno małe, jak i duże apartamenty. Co ciekawe, wśród naszych klientów nie brakuje rodziny, które mieszkają… na Mokotowie, zupełnie niedaleko apartamentowca Nova Dolna. Kiedy pytam ich, dlaczego zdecydowali się na zakup, przyznają, że przyzwyczaili się do lokalizacji i nie chcą jej zmieniać. Jedyne co chcą zmienić to metraż i oczywiście standard mieszkania, co - jak już wspominałam - gwarantujemy naszym klientom.

Jakie zatem mieszkania pozostały na sprzedaż?

Zostały apartamenty od 48 do 118 m2. W sprzedaży mamy jeszcze ostatni duży apartament, ale gdyby była taka potrzeba - nadal mamy możliwość łączenia apartamentów. Dla przykładu, na parterze możemy połączyć apartament 0B (118,61 m2) z apartamentem 0C (49,27 m2) lub 0A (48,78 m2) i uzyskać powierzchnię prawie 170 m2 i do tego ogródek o powierzchni ponad 160 m2 oraz dwa tarasy! Podobnie na pierwszym piętrze - apartament 1B (119,17 m2) możemy połączyć z apartamentem 1C (49,27 m2), co dałoby również blisko 170 m2, a do tego loggie o powierzchni ponad 60 m2! Rzecz jasna, to już opcja bez ogródka...

 

Bardzo dziękuję za rozmowę!

Warto przeczytać: